دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶

اخبار

در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر با رئیس جمهوری پاناما چه گذشت:پیشنهاد محمد راستاد برای استفاده بهتر از منابع "آیمو"

در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر با رئیس جمهوری پاناما چه گذشت:پیشنهاد محمد راستاد برای استفاده بهتر از منابع "آیمو"
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در حاشیه نشست کشور های صاحب بندر( مراسم موازی روز جهانی دریانوردی) در پاناماسیتی با ریکاردو مارتینلی رئیس جمهور پاناما دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر ودریانوردی، در دیدار محمد راستاد با مارتینلی که  دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی( IMO ) نیز حضور داشت ، راه های توسعه همکاری های بندری و کشتیرانی بین ایران و پاناما مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ایران  ، توانمندسازی و برنامه ریزی به منظور همکاری های فنی آیمو با کشورهای عضو این سازمان و چالش های موجود برای حفظ افسران موجود در دریا وجذب افسران و نیروهای کارآمد دریایی از محورهای اصلی این نشست بود.

بنا بر اعلام مهندس راستاد، همچنین در این نشست امنیت دریانوردی و امنیت سایبری در دریا و اقدامات به عمل آمده در سطح جهانی و ملی برای مبارزه با دزدی و سرقت مسلحانه علیه کشتی ها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران در این دیدار با اشاره به اقدامات توسعه ای صورت گرفته در بنادر و پسکرانه های بندری ایران، پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران برای استفاده بهتر از منابع آیمو و برنامه های کمک های فنی این سازمان بین المللی را به دبیر کل آیمو ارائه کرد.

مهندس راستاد در نشست با رئیس جمهور ی پاناما اقدامات موثر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی برای کشتی ها حتی با پرچم خارجی در آبهای پرخطر به لحاظ امنیتی و تهیه مفاد دوره آموزشی امنیت دریانوردی را یادآور شد ،

بر اساس این گزارش ، مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در پاناما طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه جاری در شهر پاناما سیتی بر گزار شد که در این مراسم مدیرعامل ، معاون امور دریایی و مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی به همراه نماینده این سازمان در سازمان جهانی دریانوردی به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران حضور فعال داشتند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۳۴۳