سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

اخبار

حضور ربیعی و راستاد در صحنه/ کشف پیکر دو خدمه نفتکش / ورود تیم تجسس و نجات ایران و چین، به محض کاهش دمای کشتی

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی به اشاره کشف دو پیکر از خدمه نفتکش سانحه دیده بر روی عرشه، از ورود مجدد تیم های تجسس و نجات به محض کاهش دمای کشتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس عضو هیات عامل در تشریح آخرین وضعیت نفکتش سانچی گفت: تا این لحظه هنوز آتش به طور کامل خاموش نشده است و دمای عرشه کشتی بیش از 85 درجه است و تیم های اطفای حریق و امداد و نجات با تمام توان در حال خاموش کردن آتش و کاهش دما هستند.

وی افزود: صبح امروز با کاهش آتش و دما، تیم تجسس و نجات چینی موفق شد وارد عرشه کشتی شود که در آنجا با دو پیکر از خدمه کشتی مواجه شدند که آنها را به یدک کش منتقل کردند و در حال انتقال به بندر شانگهای هستند.

معاون امور دریایی سازمان بنادرو دریانوردی اظهار کرد: تیم تجسس و نجات چین 30 دقیقه پس از ورود به عرشه کشتی به دلیل دمای بالا مجبور به ترک آن شد.

تیم تجسس و نجات ایران نیز با یدک کش به محل حادثه اعزام شده و منتظر فرصت برای ورود به کشتی هستند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و وزیر رفاه، کار و تعاون به همراه مقامات ایران در سفارت ایران در صحنه حضور دارند و از نزدیک عملیات را کنترل می کنند.

عملیاتی که در حال حاضر در جریان است اطفای حریق و به موازات آن کاهش دمای کشتی است و به محض مهیا شدن فرصت، هر یک از دو تیم تجسس و نجات ایرانی و چینی، می توانند به کشتی ورود کنند.

۲۳ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۹۵