یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

اخبار

عملیات کانتینری در پیشرفته ترین بندر ایران به مرز 2.2 میلیون TEU رسید/ رشد 51 درصدی ترانشیپ در بندر شهید رجایی

عملیات کانتینری در پیشرفته ترین بندر ایران به مرز 2.2 میلیون TEU رسید/ رشد 51 درصدی ترانشیپ در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 2.2 میلیون TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع سازمان بنادر و دریانوردی،اله مراد عفیفی پور با اشاره به عملکرد 10 ماهه  کانتینری در پیشرفته ترین و بزرگترین بندر کانتینری ایران، افزود: از آغاز سال 96 تا ابتدای بهمن ماه جاری، در مجموع دو میلیون و 183 هزار و 121 TEU کانتینر در پایانه های شماره یک و دو بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه به مدت مشابه سال قبل ، 19 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد:  طی 10 ماهه سال جاری، 342 هزار و 162 TEU کانتینر مربوط به محموله های صادراتی، در بندر شهید رجایی بارگیری و 592 هزار و 575 TEU کانتینر حامل کالاهای وارداتی، نیز تخلیه شده است.

عفیفی پور تعداد محموله های کانتینری ترانشیپ شده به بنادر کوچکتر جنوب کشور و منطقه خلیج فارس از طریق بندر شهید رجایی( به عنوان بندر کانونی منطقه) را نیز 216 هزار و 558 TEUکانتینر اعلام کرد و افزود: جابجایی اینگونه محموله های کانیتنری، در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته 51 درصد افزایش داشته است.

وی از افزایش 18 درصدی جابجایی کانتینرهای ترانزیتی خبر دادو افزود: طی 10 ماهه امسال، 379 هزار و 155 TEU کانتینر ترانزیتی وارد بندر شهید رجایی شد. جابجایی بیش از 80 درصد کالاهای کانتینری تخلیه و بارگیری شده در سطح کل بنادر کشور در این بندر انجام می شود.

 

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۱۳
اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان |
تعداد بازدید : ۹۸