دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

اخبار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

یخ قابل اشتعال در مکران صحت ندارد

یخ قابل اشتعال در مکران صحت ندارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشف یخ قابل اشتعال در سواحل مکران صحت ندارد.

بهروز آقایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی درباره احتمال وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران افزود:پس از بررسی های انجام شده تا کنون هنوز مدرک و منبعی مبنی بر وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران یافت نشده است و کشف این منابع در حال حاضر مورد تایید نیست. این خبر بیشتر در رسانه های بین المللی بازتاب داشت و در آن رسانه ها نیز بر احتمال کشف گاز و یخ قابل اشتعال در دریای چین تاکید شده بود.

 هفته گذشته اخباری در رسانه ها مبنی بر احتمال وجود یخ قابل اشتعال در مکران نتشر شد که توجه فعالان دریایی و محیط زیست را جلب کرد.

در رسانه های داخلی آمده بود که محققان پاکستانی و چینی نشانه‌هایی را درآب‌های منطقه مکران بدست آورده‌اند که حاکی از وجود یخ قابل اشتعال به عنوان یک منبع انرژی دراین منطقه است.

شایان ذکر است یخ قابل احتراق ترکیبی از متان و کریستال های یخ گاز و آب در دمای پایین و فشار بالا، شرایطی شبیه کف دریا، است. پیش بینی می شود ذخایر یخ قابل احتراق در زمین دو برابر ذغال سنگ، نفت و گاز است.

چند ماه پیش، آسوشیتدپرس خبر داد زمین شناسان مرکز تحقیقات زمین شناسی چین موفق شدند در دریای چین جنوبی یخ قابل اشتعال استخراج کنند و بدین ترتیب چین نخستین کشوری است که به این شیوه گاز استخراج می کند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۴۷