پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 

اخبار

پایان عملیات برای مهار آتش سوزی لنج باری در بندرگاه هرمز / بررسی علل بروز آتش سوزی توسط تیم بررسی سوانح دریایی

پایان عملیات برای  مهار آتش سوزی لنج باری در بندرگاه هرمز / بررسی علل بروز آتش سوزی توسط تیم بررسی سوانح دریایی
عملیات شبانه اطفای حریق یک فروند لنج تجاری بدون بار و سرنشین در بندرگاه جزیره هرمز و بازگشت این بندر به شرایط عادی، با حضور به موقع تیم های امداد دریایی و بندری، کمتر از چهارساعت زمان برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، به دنبال وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک فروند لنج باری پهلو گرفته در بندرگاه هرمز بلافاصله دو شناور ناجی ۱۵ و ۱۶ از بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم و یک فروند قایق آر آی بی از بندرعباس  بهمحل حادثه اعزامشدند.

 حمیدرضا محمدحسینی؛ مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: در نخستین دقایق بامدادی و پس از چهار ساعت تلاش تیم های دریایی و بندری، عملیات شبانه مهار آتش در این لنج فایبرگلاس با موفقیت به پایان رسید.

وی افزود: خوشبختانه با ابتکار عمل تیم مدیریت بحران حادثه و به منظور جلوگیری از احتمال سرایت آتش به سایر شناورهای پهلوگرفته در بندرگاه، لنج مضطر از اسکله جداسازی و به گوشه ای امن در ضلع غربی حوضچه، انتقال یافت.

محمدحسینی تصریح کرد: در زمان حادثه هیچ خدمه ای روی شناور نبود و لنج نیز هیچ محموله باری نداشت.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: با پایان یافتن عملیات اطفای حریق و خنک سازی محدوده های مشتعل درون لنج، مطالعات کارشناسی تیم بررسی سوانح دریایی برای علل اصلی بروز آتش سوزی شروع شده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۲
تعداد بازدید : ۵۹۳