جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
 

اخبار

تخلیه بیش از 7 میلیون تن غلات طی 3 سال گذشته در بندرامیرآباد

تخلیه بیش از 7 میلیون تن غلات طی 3 سال گذشته در بندرامیرآباد
معاون بندری و امور اقتصادی بندرامیرآباد گفت: تخلیه غلات از سال 96 تاکنون در بندرامیرآباد به عنوان پایلوت غلات بنادر شمال کشور بیش از 7 میلیون تن بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدصادق رنگ آور با بیان این مطلب افزود: از سال 96 تاکنون در مجموع بیش از 7 میلیون تن غلات در بندرامیرآباد تخلیه شده، که از این میزان 2 میلیون و 436 هزار 277 تن در سال 96، 2 میلیون و 947 هزار و 981 تن در سال 97 و حدود 2 میلیون تن در سال 98 بوده است.
وی  با اشاره به اینکه گروه غلات به طور میانگین سهم 73 درصدی را در آمار تجمیعی تخلیه و بارگیری کالا در سه سال اخیر دارا می باشد اظهار داشت در این راستا غلات از سال 96 تا کنون با سهم به ترتیب 76 ، 77 و 65 درصدی  از کل تخلیه و بارگیری کالا در جایگاه نخست قرار دارد.
معاون بندری و امور اقتصادی بندرامیرآباد، جو، ذرت، ارزن، دانه های روغنی، سویا، کنجاله و گندم را از گروه غلاتی برشمرد که در این سال ها در بندر تخلیه شده ، که در این میان جو و ذرت با حدود 6 میلیون 500 هزار تن بیشترین سهم تخلیه را در این 3 سال به خود اختصاص داده است.
رنگ آور با یادآوری اینکه میزان تخلیه روغن خوراکی نیز از سال 96 تا کنون بیش از 620 هزار تن بوده است ابراز امیدواری کرد  با برنامه ریزی های مدون و با در اختیار داشتن مدرن ترین تجهیزات ، شاهد افزایش کم نظیر میزان تخلیه و بارگیری کالا در سال 98 باشیم.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۶۲۳