دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 

اخبار

تعرفه و هزینه ورود کشتی ها با سوخت گاز طبیعی و هیدروژن به بنادر ژاپن حذف می شود

تعرفه ،هزینه ورود کشتی ها،سوخت گاز طبیعی ،هیدروژن،بنادر ژاپن
بنادر یوکوهاما، کاوازاکی و توکیو در ژاپن ، در راستای حمایت از کاهش آلودگی ها، تعرفه و‌ هزینه ورود برای کشتی های با سوخت LNG و هیدروژن را حذف می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از سیفتی فور سی، در راستای تلاش برای قرار دادن ژاپن به عنوان پیشرو در نسل بعدی شناورهای سازگار با محیط زیست و تحقق اهداف این کشور برای انتشار آلاینده های کمتر، بنادر توکیو برنامه ای برای تشویق کشتی هایی که از سوخت های جایگزین استفاده می کنند، درنظر گرفته است.
از آوریل 2021 و برای پنج سال آینده، هزینه ورودی بندر برای همه کشتی هایی که از گاز طبیعی مایع (LNG) به عنوان سوخت استفاده می کنند و همچنین کشتی های دارای موتور دوگانه سوز که با سوخت کم گوگرد کار می کنند، دربنادر توکیو رایگان خواهد بود. 
برای تثبیت بیشتر موقعیت منطقه به عنوان یک هاب LNG، این طرح همچنین شامل معافیت هزینه برای کشتی های حامل سوخت LNG نیز خواهد بود.
مشوق های درنظر گرفته شده در بنادر یوکوهاما، کاوازاکی و توکیو ارائه می شود. از میان انواع شناورهایی که انتظار می رود از این برنامه منحصر به فرد استفاده کنند، شناورهای جدید حمل اتومبیل با سوخت LNG هستند. 
در حال حاضر کشتی های بزرگتر از 700 تن ملزم به پرداخت هزینه ورود به بندر بوده در حالی که کشتی های کوچکتر از هزینه ها معاف هستند؛ این طرح می تواند کمک شایانی برای کشتی های بزرگتر باشد.
همچنین با تمرکز بر روی نسل بعدی سوخت های دریایی، مقامات ژاپنی اعلام کردند که برنامه معافیت هزینه ها شامل سوخت هیدروژن که هنوز در حال توسعه است نیز می شود. این طرح شامل کشتی هایی است که از سلول های سوختی هیدروژن استفاده می کنند؛ معافیت هزینه برای کشتی های دارای سوخت هیدروژن نیز به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱,۲۳۵